Jak legalizacja marihuany wpływa na ludzi?

Marihuana staje się legalna w coraz większej liczbie państw zarówno w celach medycznych, jak i rekreacyjnych. W Polsce w 2017 roku również zalegalizowano marihuanę medyczną, którą można pozyskać tylko realizując receptę od lekarza. Wszystko to dzieje się z powodu większej ilości badań konopi i udowodnionych leczniczych właściwości tej rośliny.

Medyczne udowodnione wskazania

Udowodniono pozytywne działanie medycznej marihuany w związku z nowotworami, bólami reumatoidalnymi, bólami spastycznymi czy stwardnieniu rozsianym. Chociaż dalsze badania w innych obszarach są obiecujące, wciąż brakuje solidnych dowodów klinicznych. Na liście chorób i schorzeń jest jednak więcej schorzeń gdzie stosuje się medyczną marihuanę i. bardzo dobrze, bo ona działa mimo braku badań klinicznych.

Jakie jest podejście ludzi?

Przyjrzyjmy się Polsce i podejściu różnych grup społecznych do tematu legalnej marihuany medycznej. Duże grono lekarzy walczyło o dostęp do medycznej marihuany, dlatego ta grupa od razu po legalizacji wdrożyła leczenie z użyciem konopi u swoich pacjentów. Druga połowa lekarzy przekonuje się do tej rośliny i stopniowo wprowadzają przepisywanie leków z konopi swoim pacjentom. Dzięki lekarzom pacjenci mogą korzystać z tych leków w walce ze swoimi chorobami, w tym wypadku podejście pacjentów zawsze jest pozytywne. Mimo nieznajomości tego tematu pacjenci podejmują próby leczenia medyczną marihuaną i polecają kolejnym pacjentom.
W świetle tak szybko zmieniającego się otoczenia prawnego, pilnie potrzebne są dalsze badania, aby lepiej zrozumieć wpływ legalizacji na zdrowie publiczne.

Be the first to comment on "Jak legalizacja marihuany wpływa na ludzi?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*