Jak bezpiecznie wykiełkować nasiona marihuany? Outdoor

Jak bezpiecznie wykiełkować nasiona marihuany?

Chcąc bezpiecznie wykiełkować nasiona marihuany, musimy wybrać którąś z metod kiełkowania. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są najpopularniejsze sposoby kiełkowania nasion. Krok po kroku podpowiemy Ci, co powinieneś zrobić i na co zwrócić uwagę, by cieszyć się obfitymi plonami!

Przygotowania to podstawa

Kiełkowanie nasion marihuany to zadanie wydawałoby się banalne, ale jeżeli popełnimy błędy już na starcie, możemy zniweczyć całą uprawę i otrzymać kiepskie plony. Pierwsza czynność, jaką powinniśmy wykonać jeszcze przed przystąpieniem do kiełkowania naszych nasion, to wybór podłoża, w którym będzie rosła nasza roślina. To bardzo ważne, aby wybór miejsca docelowego był dobrze przemyślany. Jeżeli nie masz wybranego takiego, to nie zaczynaj kiełkowania, może to później przełożyć się na zbyt pochopną decyzję i zły wybór. Miejsce powinno być nasłonecznione i, o ile to możliwe, lekko osłonięte przed wiatrem. Gdy już je wybierzesz, możesz przystąpić do dzieła.

Uprawę czas zacząć!

Kiełkowanie nasion marihuany możemy wykonać na kilka sposobów – w wodzie, w chusteczkach, w ziemi lub w kostkach.

Kiełkowanie w wodzie

Aby wykiełkować nasiona marihuany, wystarczy wrzucić nasiona do naczynia z wodą na 24-48 godzin. Może to być zwykła woda z kranu, jeśli jest ona dobrej jakości i odstoi dobę w celu odparowania chloru. Najważniejsze, by jej pH nie przekraczało 7,0. Tak namoczone nasiona należy włożyć do ziemi lub innego podłoża, które przygotowaliśmy dla roślin.

Kiełkowanie w chusteczkach

Do kiełkowania w chusteczkach potrzebne Ci będą dwa talerze tej samej wielkości i chusteczki. Na talerzu należy umieścić dwie lub trzy chusteczki (bezzapachowe i bez barwników) i zwilżyć je wodą. Na nich układamy nasiona konopi w taki sposób, by się ze sobą nie stykały i przykrywamy je drugim talerzem, by nie miały dostępu do światła. Nasiona powinny wykiełkować w ciągu 24-48 godzin, chociaż może to trwać nieco dłużej. Warto zaglądać pod talerz co 12 godzin i sprawdzać, czy nasiona są wilgotne (w razie potrzeby należy je delikatnie podlewać).

Kiełkowanie w ziemi

Kiełkowanie bezpośrednio w ziemi to najłatwiejsza metoda, ponieważ nie wymaga ona przenoszenia niezwykle delikatnych kiełków do podłoża. Nasiona należy umieścić w ziemi na głębokość ok. 5-15 mm, przykryć warstwą ziemi i bardzo delikatnie podlać. Czas kiełkowania w ziemi będzie nieco dłuższy niż przy korzystaniu z innych metod.

Kiełkowanie w kostkach

Konopia może kiełkować również również w kostkach i krążkach do tego przeznaczonych. Są one w stanie zapewnić nasionom idealne warunki sprzyjające kiełkowaniu, a następnie wzrostowi roślin.

Nasiona można przenieść do docelowego podłoża, gdy kiełki osiągną wysokość ok. 1-2 cm.

Be the first to comment on "Jak bezpiecznie wykiełkować nasiona marihuany? Outdoor"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*