Jak sadzić nasiona marihuany ?

Jak sadzić nasiona marihuany?

Sadzenie nasion marihuany to kolejny krok po kiełkowaniu w drodze do własnej hodowli i zbioru plonów. Jak prawidłowo przeprowadzić sadzenie nasion marihuany? Wyjaśniamy krok po kroku, w jaki sposób bezpiecznie i szybko rozwijać swoją plantację. Sprawdź sprawdzone sposoby i zbieraj swoje własne doświadczenia w uprawie marihuany i dołącz do grona growerów.

Przygotowanie to podstawa

Przystępując do sadzenia marihuany, z założenia mamy gotowe wykiełkowane nasiona. Teraz należy przygotować growbox do dalszej hodowli. Minimalne wyposażenie growboxa do dalszej uprawy roślin to lampa do oświetlania sadzonek, wentylator do wymiany powietrza i dostarczania świeżego, materiał do odbijania światła, termometr, doniczki oraz podłoż do dalszej uprawy. Mając to wszystko, jesteśmy gotowi i możemy wykonać sadzenie nasion marihuany do ziemi. Jeżeli nie posiadasz jeszcze wykiełkowanych nasion, zajrzyj do innych naszych tekstów, z których dowiesz się, w jaki sposób to zrobić i jaka metoda jest do tego najlepsza, oraz gdzie kupić nasiona w najlepszej cenie.

Sadzenie gotowych nasion krok po kroku

Posiadając wykiełkowane nasiona marihuany, możemy zabrać się za sadzenie. Należy przygotować doniczki z ziemią, w których będziesz sadził swoje nasiona lub kostki. Wykonujemy w ziemi niewielki otwór o głębokości ok. 1-2 cm, do którego włożymy nasiono (możemy wykorzystać do tego mały patyk lub inny podłużny przedmiot). Teraz ważna informacja: podczas przenoszenia wykiełkowanego nasiona, nie wolno dotykać białego kiełka, należy to robić ostrożnie i przy użyciu najlepiej pęsety. Ziarenka są delikatne i łatwo je uszkodzić, łapiemy je za skorupkę i powoli wkładamy do wykopanego dołka. Można postarać się umieścić nasiono z kiełkiem skierowanym do dołu, ale jeśli nam się to nie uda, nie poprawiajmy, roślina sobie poradzi. Teraz lekko przysypujemy ziarenko, nie ugniatając ziemi i delikatnie podlewamy, nie przesadzając z ilością. Do przyspieszenia wzrostu naszych roślin, warto wykorzystać metodę szklarni. Przykrywamy doniczkę z wierzchu przezroczystą folią i raz na parę godzin odkrywamy w celu wpuszczenia świeżego powietrza.

Naświetlać czy nie?

Po procesie sadzenia nasion marihuany do ziemi przygotujmy oświetlenie. Roślina na początku po umieszczeniu w doniczce nie potrzebuje światła, ale pomoże wytworzyć odpowiednią temperaturę do wzrostu (optymalnie jest to w przedziale 22-25 stopni). Po upływie około tygodnia powinny pojawić się pierwsze efekty, które już wymagają oświetlania. Gdy sadzonki przebiją się przez ziemię, będą wyposażone w dwa liścienie niezbędne do procesu fotosyntezy. Dbaj o swoje rośliny i ciesz się ich rozwojem, a odwdzięczą się obfitymi plonami.

Be the first to comment on "Jak sadzić nasiona marihuany ?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*