Grapefruit

Producentem Grapefruita jest Female Seeds. Odmiana ta powstała na bazie Cindy 99 w połączeniu z pół automatyczną Sativą. To hybryda konopi siewnych i indyjskich, jednak przeważają w niej geny Sativy. Od pokoleń była ulepszana dla osiągnięcia jak najlepszej, wysoce aromatycznej i szybko kwitnącej odmiany.

Grapefruit od momentu powstania cieszy się sporym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami miłośników marihuany. Ma wysokie stężenie THC (15-20%). Mimo leczniczych właściwości, nie jest to odmiana medyczna.

Grapefruit dla hodowców

Grapefruit to odmiana pół automatyczna. Nie wymaga ciepłego klimatu. Z powodzeniem może być uprawiana w chłodniejszych miejscach. Jedną z największych zalet tej odmiany jest krótki okres kwitnienia, który wynosi 8 tygodni, a czasem nawet i krócej. Hodowcy nazywają ją Sativą nowej generacji. Nie dość, że szybko kwitnie, to daje bardzo imponujące plony.

Grapefruit nie osiąga oszałamiających rozmiarów. Wyrośnie maksymalnie na metr, przy odpowiednich warunkach. Zazwyczaj jest to jednak niska roślina o niezwykle intensywnym zapachu. Topy rozsiewają przyjemną, grapefruitową woń.

Silny zapach i słodki smak

To, co z pewnością wyróżnia Grapefruita to jego niezwykle intensywny zapach i smak, który wytrawni miłośnicy marihuany jednoznacznie porównują z owocem grapefruita. Można w nim wyczuć również nutę ananasową. Smak jest owocowy i wyjątkowo słodki. Tej odmiany nie sposób wymazać z pamięci.

Grapefruit gwarantuje mocne uderzenie. Wywołuje poczucie euforii, ale również rozjaśnia umysł. Ma także lecznicze działanie. Odmiana ta bowiem świetnie radzi sobie z bólem.

Be the first to comment on "Grapefruit"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*