Holenderska Indica

Silna, mocna i szybka – tak w skrócie można opisać Purple Maroc. To jedna z najczęściej polecanych odmian marihuany outdoor. Co w sobie kryje? Przyjrzyjmy się jej z bliska.

Obecnie, kiedy aż roi się od różnorodnych odmian marihuany, coraz trudniej wybrać jeden najlepszy gatunek. To prawdopodobnie niemożliwe. Każdy ma w sobie coś wyjątkowego. Bez wątpienia, to coś ma również Purple Maroc.

Purple Maroc – indyjka z Holandii

Odmiana ta pochodzi z Holandii i ma imponujących przodków. Purple Maroc to bowiem połączenie Purple Power oraz szczepu Maroc. Swoimi cechami przewyższa jednak oba gatunki. Zachwyca smakiem i wyjątkowo obfitymi plonami. Purple Maroc to skrzyżowanie genów Sativa i Indica, z wyraźną przewagą indyjki.

Zawartość psychoaktywnego THC waha się w tej odmianie od 15% do 20%. Purple Maroc nie jest wykorzystywana w medycynie.

Najlepsza outdoorowa odmiana

Purple Maroc to odmiana stworzona do hodowli zewnętrznej. Świetnie sprawdzi się w chłodnym klimacie. Najlepszy miesiąc na sadzenie to kwiecień. To, co wyróżnia tę odmianę to szybki czas kwitnienia. Wynosi on z reguły 40-60 dni. Wysiewana w kwietniu, przy optymalnych warunkach, Purple Maroc wyrośnie nawet na 2 metry. Jeśli zostanie zasadzona w maju, osiągnie nieco mniejsze rozmiary (1-1,5 metra). Jej dużą zaletą jest duża odporność na pleśń.

Purple Maroc to masywna roślina, która daje satysfakcjonujące plony. Jej topy są gęsto pokryte żywicą, sprawiając wrażenie tłustych. Część z nich mieni się charakterystyczną fioletową barwą. Wielu hodowców twierdzi, że to jedna z najładniejszych odmian.

Intensywny smak i działanie

Intensywny smak i zapach odmiana ta odziedziczyła głównie po ojcu – Purple Power – wielokrotnie nagradzanej odmianie marihuany. Stężenie THC jest całkiem wysokie, dlatego działanie jest stosunkowo mocne. Purple Maroc z jednej strony odpręża, ale również pobudza do życia.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi

Be the first to comment on "Holenderska Indica"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*