Olej RSO

Olej RSO to olej wytwarzany z konopi indyjskich. Jest on bogaty w tetrahydrokannabinol, który posiada szereg pozytywnych właściwości.

Uzyskiwanie oleju RSO

Olej ten jest uzyskiwany w warunkach domowych, poprzez ekstrakcję w wysokiej temperaturze w celu odparowania rozpuszczalnika, którym zwykle jest nafta, benzyna lub alkohol w wysokim stężeniu. Wynalazcą tej metody jest Rick Simpson, to właśnie od jego imienia i nazwiska wzięła się nazwa oleju.
Niestety, ale wysoka temperatura dobijająca do 140 stopni Celsjusza trwale niszczy zawarte w nim terpenoidy oraz doprowadza do częściowego rozkładu kannabinoidów. Dlatego też w Olej RSO nie powinien być traktowany jako najlepsze źródło THC.

Nielegalny

W wielu krajach w tym Polsce THC ze względu na swoje właściwości psychoaktywne jest substancją zabronioną. Karane jest nie tylko wytwarzanie, ale również używanie oraz posiadanie.

Szkodliwe dodatki

W trakcie wytwarzania oleju wykorzystuje się rozpuszczalniki. Niestety, ale duża część rozpuszczalnika zostaje w finalnym produkcie, a tym samym obniża jego prozdrowotne właściwości. Istnieją badania, które wskazują na to, że olej RSO może być neurotoksyczny.
Istnieje również niebezpieczeństwo samozapłonu oparów alkoholu w trakcie wytwarzania oleju.

Reasumując olej RSO poprzez metodę ekstrakcji posiada bardzo małe stężenie THC, a w dodatku zdegradowanego. Rozpuszczalniki, które wykorzystuje się do ekstrakcji pozostają w finalnym produkcie, a sam olej jest w naszym kraju nielegalny ze względu na THC.

Be the first to comment on "Olej RSO"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*