Jakie nasiona marihuany wybrać na pierwszą uprawę?

Jakie nasiona marihuany wybrać na pierwszą uprawę?

Poruszając się po bogatym świecie odmian marihuany, problemem dla początkujących nie jest brak opcji, a ich nadmiar. Łatwo zaczynającym growerom pogubić się w niezliczonych typach nasion i ich wariacjach. Najlepszym sposobem pomocnym w wyborze gatunku na start jest wykonanie researchu lub dołączenie do jednego z wielu dostępnych forów albo przeczytanie naszego tekstu. Zapraszamy!

Nasze priorytety

Decydując się na własną hodowlę, trzeba liczyć się z tym, że początki nie będą łatwe. Od naszych oczekiwań i możliwości często zależy, jaki mamy wybór. Wybierając uprawę indoor, powinniśmy wybierać rośliny o umiarkowanym wigorze, czyli takie, które nie rosną zbyt szybko i wybaczają braki w opiece. Natomiast typ outdoor powinien być tego odwrotnością. Na pierwszy wybór typu indoor, początkujący growerzy powinni wybrać dobrą hybrydę, która uzyskiwana jest poprzez skrzyżowanie dwóch różnych od siebie odmian i spełniająca kilka podstawowych wymagań: po pierwsze, dobrze tolerować sztuczne oświetlenie (uprawa pod lampami), posiadać dobrą tolerancję do naszych warunków uprawowych (wilgotność, temperatura, podłoże pod roślinę), oczywiście szybki wzrost w fazie wegetatywnej i tolerancję na jego krótki okres, oraz ważna sprawa; to krótki okres kwitnienia.

Wyjście na dwór

Wybierając odmiany outdoor, także obwarowane są pewnymi ryzykami i należy zachować ostrożność podczas podejmowania decyzji. Podstawową kwestią jest nasz lokalny klimat, a drugą sprawą jest szerokość geograficzna. Ma to niebagatelny wpływ na przyszły rozwój i plon wybranej rośliny, dla przykładu odmiany przeznaczone do hodowli w klimatach równikowych czy podzwrotnikowych nie będą dobrze rosły w klimacie zimnym, czy umiarkowanym i na odwrót. Decydując się na wybór, powinniśmy kierować się tym, aby warunki, do jakich odmiana jest przeznaczona, odpowiadały w jak największym stopniu naszym lokalnym. Kilka podstawowych warunków, jakie roślina powinna spełniać: dobra tolerancja na lokalną temperaturę, wilgotność powietrza, sezon wegetacyjny, opady atmosferyczne lub ich brak, wiatr, owady i choroby pasożytnicze i najważniejsza kwestia to zakończenie kwitnienia przed okresem jesienno-zimowym.

Poniżej kilka polecanych odmian

Dla początkujących wymieniamy kilka odmian doskonale nadających się dla początkujących growerów. Northern Light to odmiana dobra dla początkujących ze względu na swoje szybkie plony i nieskomplikowane wymagania. Kolejnym typem jest Easy Bud, który już w swojej nazwie wskazuje na swoje niewysokie wymagania. Niewysoka, niewymagająca, o średniej zawartości THC, idealna na popołudniowy relaks. Skunk XL to hybryda znana ze swojego słodkiego owocowego smaku, szybko kwitnie i nie wymaga wiele uwagi. Somango XL to połączenie critical 47 i somango, które znosi nawet chłodne i niesprzyjające warunki.

Be the first to comment on "Jakie nasiona marihuany wybrać na pierwszą uprawę?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*