AUTOMATY – Jak wykiełkować nasiona marihuany typu autoflowering?

Automaty – jak wykiełkować nasiona marihuany typu autoflowering?

Kiełkowanie nasion marihuany typu autoflowering różni się od tradycyjnych metod, ale pokażmy, że nie ma się czego bać. Automaty to nasiona, które mają nieco twardszą skorupkę i czasami może być potrzeba przeprowadzenia precrushingu. Jest to zabieg ułatwiający wydostanie się kiełka ze skorupki. Sprawdźmy, jak kiełkować nasiona autoflowering.

Najpierw przygotuj sprzęt

Nasiona automaty występują już praktycznie we wszystkich odmianach marihuany. Pamiętając o tym, że automaty mają twardszą skorupkę, zalecanymi sposobami są te „domowe”. Przygotujmy się do kiełkowania, możemy to wykonać standardowo na cztery najbardziej popularne sposoby. Mówimy tu o kiełkowaniu w wodzie, na chusteczkach, w ziemi oraz w kostkach. Wybierając pierwszą metodę, przygotujmy pojemnik z czystą wodą najlepiej z pH nie większym niż 7,0. Moczymy nasiona w wodzie przez ok. 24-48 godzin, nie należy przedłużać trzymania w wodzie, aby uniknąć gnicia nasiona. Drugim sposobem jest kiełkowanie na chusteczkach, gdzie potrzebne będą dwa np. talerze o tej samej średnicy, parę chusteczek i trochę wody. Umieszczamy na talerzyku chustkę, na niej układamy nasiona w niewielkich odstępach i przykrywamy kolejną chusteczką. Lekko zwilżamy je wodą i przykrywamy drugim talerzem. Tak odstawiamy w spokojne miejsce i raz, dwa razy na dobę wpuszczamy świeże powietrze i w razie potrzeby jeszcze raz zwilżamy chusteczki.

Kiełkowania ciąg dalszy

Kiełkowanie nasion marihuany w ziemi to jedna z prostszych metod. Wielu growerów uważa ją wręcz za najłatwiejszą. Umieszczamy nasiono w doniczce z ziemią w wykonanym patykiem zagłębieniu, przysypujemy lekko ziemią i podlewamy. I to wszystko. Niestety, metoda ta wydłuża czas potrzebny na wykiełkowanie, aby tego uniknąć, zaleca się namaczanie nasion przez dobę przed włożeniem do ziemi. Ostatnią omawianą metodą jest kiełkowanie w kostkach. Kostki lub krążki to specjalnie przygotowane miejsca do przeprowadzenia kiełkowania. Mają wszystko, czego rozwijająca się roślina potrzebuje. Naszym zdaniem to najlepsza metoda do przeprowadzania rozpoczęcia hodowli. Podczas przeprowadzania kiełkowania i braku jakichkolwiek oznak progresu, warto przeprowadzić wcześniej wspomniany precrushing. Polega on na pomocy roślinie w pęknięciu twardej skorupy. Najprostszym sposobem jest wzięcie nasionka między zęby i delikatnym ściśnięciu, aż do usłyszenia pstryknięcia. Po tej operacji przeprowadzamy dalsze kiełkowanie.

Be the first to comment on "AUTOMATY – Jak wykiełkować nasiona marihuany typu autoflowering?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*